SZPITAL wOJEWÓDZKI URUCHAMIA SZKOŁĘ RODZENIA

01 czerwiec 2021

1 czerwca w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej ponownie rusza Szkoła Rodzenia. Zajęcia prowadzić będzie wysoko wykwalifikowana kadra. Kursy odbywać się będą w różne dni tygodnia tak, aby każdy zainteresowany znalazł dla siebie dogodny termin. Będzie również możliwość uczestniczenia w zajęciach weekendowych w ramach tzw. „szkoły rodzenia w pigułce”.

Mgr Beata Pyjur, położna, instruktorka, szkoły rodzenia z ponad trzydziestoletnim stażem pracy podkreśla, że zajęcia, które prowadzone będą stacjonarnie, są odpowiedzią na potrzeby kobiet w ciąży. - Szkoła rodzenia jest profesjonalną formą przygotowania do macierzyństwa i ojcostwa. Programy realizowane w ramach zajęć obejmują świadomą ciąże, przebieg porodu i aktywny w nim udział, a także wiedzę o tym, jaka jest rola ojca uczestniczącego w porodzie rodzinnym. Uczestnicy dowiedzą się również jak odpowiednio pielęgnować noworodka, poznają zalety karmienia piersią oraz uzyskają wiedzę, jak radzić sobie z problemami dotyczącymi laktacji. – powiedziała Beata Pyjur.

Położna dodała, że uczestnictwo w szkole rodzenia pomaga rodzicom opanować lęk i niepokój wynikający często z niewiedzy, a także strach przed bólem i nowymi wyzwaniami, które pojawią się po narodzeniu pociechy. - Szkoła rodzenia pozwala matkom i ojcom uwierzyć we własne siły, zdobyć odpowiednią wiedzę i przygotować psychicznie i fizycznie na przyjęcie nowego członka rodziny – podkreśliła położna.

Zajęcia będą odpłatne.Należność można regulować w ratach. Co ważne mamom, które zdecydują się na poród w Szpitalu Wojewódzkim, połowa kosztów związanych z uczestnictwem w kursie, zostanie anulowana.

Szczegółowe informacje dotyczące szkoły rodzenia znajdują się na stronie: https://www.hospital.com.pl/index.php/jednostki-szpitala/szkola-rodzenia