W Wiśle odbył się II Bieg Śladami Niedźwiadka

07 czerwiec 2021

W Wiśle biegali śladami niedźwiadka!

 

W niedzielę 6 czerwca po raz drugi odbył się Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Piękna pogoda sprzyjała zawodom, gdyż na starcie imprezy stanęło 129 uczestników w wieku od dwóch do trzynastu lat.

- Jest to o 11 uczestników więcej niż w poprzedniej edycji! Młodzi zawodnicy mieli do pokonania trasy biegu w zależności od wieku. Start i meta zlokalizowane były w parku Kopczyńskiego i aż miło było popatrzeć na sportowe zmagania dzieciaków, które tego popołudnia zebrały się wokół kamiennych wiślańskich niedźwiadków – nie ukrywa radości Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu organizującego zawody

Najmłodsza grupa milusińskich (roczniki 2015 i młodsi) ustawiła się na linii startu w jednej z parkowych alejek, by na przełaj przebiec 150 metrów do mety. W tej grupie najszybsi byli Zosia Juroszek i Szymon Kamiński. Na dystansie 500 metrów rywalizowały dzieci z roczników 2014-2012. Tutaj zwyciężyli Gabriela Bujok i Daniel Pilch. W kolejnej grupie (2011-2010) na dystansie 600 metrów zwyciężyli Amelia Juroszek i Rafał Kędzior. W najstarszej grupie wiekowej rywalizowano na dystansie 1200 metrów. Zwycięzcami tej kategorii zostali Amelia Macieiczek i Sławomir Kędzior. 

Dla każdego zawodnika i zawodniczki po ukończonym biegu przygotowany był pamiątkowy, drewniany medal, słodki poczęstunek oraz napoje. 

Wśród przeważającej liczby dzieci z Wisły, które wzięły udział w imprezie, na starcie pojawiły się również dzieciaki z Częstochowy, Krakowa, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej czy Drogomyśla, Pogórza i Istebnej. 

Młodych adeptów na trasach biegu dopingowało liczne grono kibiców, składające się w znacznej mierze z rodziców i bliskich. Wśród nich obecny był również burmistrz Tomasz Bujok, Przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski oraz Przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Sławomir Wantulok. Wręczyli oni również nagrody, dyplomy i statuetki trzem najlepszym w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali dodatkowo maskotki wiślańskiego niedźwiadka.

- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i cieszę się, że w biegu wzięła udział tak duża grupa dzieci z Wisły –  na gorąco podsumował burmistrz Tomasz Bujok.

Całość kwoty z uiszczonych opłat startowych została przekazana na pomoc w leczeniu jednego dziecka z terenu miasta Wisła.