SZANSA NA MODERNIZACJĘ DROGI

07 czerwiec 2021

Istnieją duże szanse, że w najbliższych latach zostanie zmodernizowana kolejna droga powiatowa, od ronda w Rudzicy do cmentarza ewangelickiego w Międzyrzeczu Dolnym.

– To duża inwestycja, jej koszt szacujemy na blisko 18 mln zł, nawet z naszą pomocą z budżetu Gminy Jasienica władze Powiatu Bielskiego nie byłyby w stanie szybko wygospodarować potrzebnych na przebudowę środków – wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. Dlatego starostwo powiatowe złożyło wniosek o dofinansowanie 50 proc. kosztów inwestycji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, a Gmina Jasienica zobowiązała się do pokrycia połowy reszty kosztów, a więc jednej czwartej kosztów.

Wniosek pozytywnie przeszedł weryfikację, na razie nie otrzymał jednak dofinansowania, ale znalazł się na pierwszym miejscu listy rezerwowej. To oznacza, że jako pierwszy otrzyma wsparcie, gdy tylko w puli Funduszu Dróg Samorządowych pojawią się pieniądze, np. niewykorzystane w inwestycjach, które już otrzymały dofinansowanie.

– Droga jest bardzo ważna dla komunikacji w naszej rozległej gminie, łączy dwie jej części. Dlatego wesprzemy ją finansowo – mówi wójt Janusz Pierzyna. Projekt zakłada przebudowę połączenia na odcinku blisko 3,5 km z poszerzeniem w wąskich miejscach, odwodnieniem, chodnikiem i poboczami. Gmina Jasienica przeznaczy na inwestycję blisko 4,3 mln zł w cyklu trzyletnim, w tym roku zaplanowano dofinansowanie na poziomie 1,885 mln zł, 2 mln zł w 2022 r. i 400 tys. zł w 2023 r.

Droga z Rudzicy do Międzyrzecza Dolnego.

Zobacz też:

KOLEJNE MEDALE KAROLINY

Podczas rozegranych 2 czerwca w Radlinie zawodów pływackich „Mały Wielki Pływak” Karolina Klajmon dwukrotnie stawała na podium.

 

ZŁOTA TRĄBKA ONLINE

Zaproszenie na XVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” 2021 online.

 

PUCHAR POLSKI - BRĄZ KUBY KUROWSKIEGO

W ostatni weekend maja, w Gdyni odbył się Puchar Polski JUDO BALTIC CUP 2021r.

 
logo Monitor Polski